Czujniki magnetyczne są przeznaczone do pozyskiwania impulsów prędkości z magnesu przymocowanego do wirującego elementu.

Montaż czujnika polega na zamocowaniu mechanicznym w takiej pozycji aby czoło czujnika zbliżone było do magnesu który jest przymocowany do elementu odzwierciedlającego prędkość pojazdu - może to być magnes umieszczony na tarczy motocykla, piasta koła, itp.

Czujniki produkowane są w kilku wersjach opisanych poniżej.

Czujnik z gwintem M8x1,25, ze złączem M8 3PIN, przewód 1 mb

czujnik M8 zl M8 3PIN szary

Kod: CZU.M8.zlM8.1mb

Czujnik z gwintem M8x1,25. Pasuje do piasty KTM w miejsce oryginalnego czujnika prędkości. Na końcu przewodu o długości 1 m, znajduje się złącze M8 3PIN żeńskie. Czujnik można stosować jako zamiennik do czujników metromierza ICO. Aby w wygodny sposób podłączyć czujnik do metromierza Rally computer , niezbędna jest Wiązka do metromierza Rally computer ze złączem M8 3PIN męskim lub przewód ze złączem M8 3PIN męskim.

Czujnik z gwintem M8x1,25, bez złącza, przewód 2 mb

czujnik M8 b zlacza szary

Kod:CZU.M8.b/zl.1mb

Czujnik z gwintem M8x1,25. Pasuje do piasty KTM w miejsce oryginalnego czujnika prędkości. Posiada przewód połączeniowy o długości 1m. Aby podłączyc czujnik do metromierza Rally computer skorzystaj z wiązki dostarczonej z metromierzem.

Czujnik uniwersalny fi 8 mm ze złączem M8 3PIN, przewód 1 mb

zdjecie wkrotce szary

Kod:CZU.fi8.zlM8.1mb

Czujnik w obudowie o średnicy 8 mm. Na końcu przewodu o długości 1 m, znajduje się złącze M8 3PIN żeńskie. Czujnik można stosować jako zamiennik do czujników metromierza ICO. Aby w wygodny sposób podłączyć czujnik do metromierza Rally computer , niezbędna jest Wiązka do metromierza Rally computer ze złączem M8 3PIN męskim lub przewód ze złączem M8 3PIN męskim. Do zamontowania może posłużyć Wspornik montażowy do czujnika uniwersalnego fi8mm lub inny wykonany we własnym zakresie wspornik.

Czujnik uniwersalny fi 8 mm bez złącza , przewód 2 mb

zdjecie wkrotce szary

Kod:CZU.fi8.b/zl.1mb

Czujnik w obudowie o średnicy 8 mm. Posiada przewód połączeniowy o długości 1m. Aby podłączyc czujnik do metromierza Rally computer skorzystaj z wiązki dostarczonej z metromierzem. Do zamontowania może posłuzyć Wspornik montażowy do czujnika uniwersalnego fi8mm lub inny wykonany we własnym zakresie wspornik.

Zestaw magnesów z mocowaniem

magnesy neo kit szaryx

Kod:CZU.mag.duzy.b/kl lub CZU.mag.duzy.z/kl

Zestaw 2 magnesów neodymowych do zamocowania na wirującym elemencie, piaście , wale napędowym, itp. Zestaw zawiera również dwuskładnikowy kit którym po montażu i sprawdzeniu zabezpiecz magnes. Zakupując zestaw w naszym sklepie możesz wybrać również zestaw z klejem kontaktowym Pattex uniwersal który ułatwi ci zamontowanie magnesów. Jeśli posiadasz klej który ułatwi ci montaż , wybierz zestaw bez kleju.

Wspornik montażowy do czujnika uniwersalnego fi 8 mm

DSC 0238axx 1

Kod:CZU.wspor.dofi8

Zestaw wspornika z akcesoriami do zamocowania czujnika uniwersalnego. Czujnik fi8 mocuje się do wspornika za pomocą 3 opasek plastikowych w przeznaczonych do tego otworach wspornika. Wspornik do pojazdu zamocuj w dowolny sposób, tak aby czujnik zbliżony był do magnesów. Zestaw składa się ze wspornika, 2 blachowkrętów, 2 wkrętów M5 z nakrętami , opasek zaciskowych do zamocowania czujnika i przewodu oraz kitu dwuskładnikowego do końcowego zabezpieczenia czujnika.

Wiązka do metromierza Rally computer ze złączem M8,3PIN,m

wiazka metr motocykl 02x 1

Kod:CZU.wiaz.6S.M8m.zas.

Wiązka do podłączenia metromierza Rally computer zawierająca złącza do czujnika ze złączem M8,3PIN męskim oraz przewody zasilające.

Przewód do czujnika ze złączem M8 3PIN, męski

przewod m8 meski szar

Kod:CZU.prze.M8m.1mb

Przewód 1 mb ze złączem M8, 3PIN męskim do podłączenia czujnika wyposażonego w złącze M8, 3PIN, żeńskie.

Dane techniczne

  • zasilanie - 10 - 30 V
  • strefa działania: do 25 mm -  w zależności od magnesu i wzajemnej relacji magnes - czujnik
  • mocowanie - M8 x 1,25 lub uniwersalne fi8
  • wyjście - NO

Do pobrania

Instrukcja montażu