Urządzenie przeznaczone jest do dopasowania charakteru jak i liczby impulsów pozyskiwanych z pojazdów, do współpracy z metromierzami.

dzielnik szary

Niezbędnie należy stosować tam gdzie impulsy z oryginalnego przetwornika są niewielkiej amplitudy lub ich liczba jest zbyt duża. Systuacja ma miejsce np. w niektórych wersjach Nissana Patrola, samochodach japońskich które posiadają indukcyjny czujnik prędkości.
Podłączenie metromierza bezpośrednio do sygnału z samochodu daje często objaw nienaliczania drogi przy małych prędkościach.

Należy stosować rónież gdy liczba impulsów na 1 km drogi jest zbyt duża, np. w nowych quadach ze wspomaganiem liczba impulsów na 1000 metrów przekracza często 100 000 , co uniemożliwia podłączenie niektórych metromierzy bezpośrednio. Wzmacniacz - dzielnik umożliwia podział liczby impulsów.

Na wyjściu naszego urządzenia wystawiane są impulsy które przyjmowane są przez każdy metromierz obecny na rynku.

Urządzenie skonstruowane z myślą o niezawodności jak również o prostocie montażu. Wszelkich korekt : wzmocnienia, wyboru zasilania, podziału jak i wyjścia można dokonać bez potrzeby jakichkolwiek narzędzi bezpośrednio na odcinku gdzie dokonujemy pomiaru stałej "k" metromierza. 

Dane techniczne

  • zasilanie - 5V lub 9-30V
  • sygnał napięciowy 5V, max. 1 mA lub sygnał OC, 50 mA, max. 65V
  • podział - 2,4,8,16,32, na specjalne zamówienie podział przez 64,128,256,512,1024,2048,4096
  • regulacja wzmocnienia - 4 progi 

Do pobrania

Instrukcja obsługiSchemat podłączenia