RC MICRO: µ-31 Wyświetlacz kierowcy ( repeater )

Wyświetlacz kierowcy RC MICRO: µ-31 to urządzenie przeznaczone do wyświetlania danych z metromierza nadrzędnego. Najczęściej umieszczany jest w zasięgu wzroku kierowcy i wyświetla potrzebne mu parametry.

MICRO µ-31 wyswietla wszystkie parametry metromierza do którego jest podłączony. Dla każdego trybu zdefiniowane są domyślne parametry. Pilot może za pomocą przycisków wysłać na wyświetlacz kierowcy dowolny parametr.

Wyświetlacz kierowcy nie posiada przycisków. Jego obsługa jest możliwa wyłącznie z metromierza nadrzędnego.

Wyświetlacz posiada lekką obudowę z tworzywa. Obudowa w zależności od wersji, może być odporna na kurz lub w wersjach do offroad również na wodę.

Metromierz wyświetlacz kierowcy iTrip RC MICRO µ-31 ekran regularności zysk 140m

Wyświetlacz kierowcy RC MICRO µ-31 przeznaczony jest do wszystkich typów pojazdów.

Współpracujące metromierze

Wyświetlacz kierowcy µ-31 współpracuje ze wszystkimi modelami metromierzy Naszej produkcji. Tabela poniżej przedstawia szczegóły:

Metromierz: RC MICRO µ-31- wersja:  Wyświetlane parametry metromierza
 Dodatkowe funkcje
Rallycomputer 7 µ-31 Typ 0, złącze Superseal 3 PIN wszystkie regularność
Rallycomputer 6 µ-31 Typ 0, złącze Superseal 3 PIN wszystkie -
Rallycomputer Multifunction µ-31 Typ 1, złącze Superseal 4 PIN wszystkie -
RC H-100/ RC H-101 µ-31 Typ 1, złącze Weipu 9 PIN wszystkie -
RC L-100 µ-31 Typ 1, złącze Cannon 9 PIN wszystkie -

Jazda na regularność - współpraca z Rallycomputer 7

Podczas współpracy wyświetlacza kierowcy µ-31 z metromierzem Rallycomputer 7, w trybie jazdy na regularność dostępne są dodatkowe funkcje i ekrany. Na podstawie danych z metromierza, µ-31 potrafi pokazać dodatkowe informacje: zobrazowanie straty lub zysku za pomocą "linijki diodowej" oraz ekran precyzyjnej jazdy "w zerach".

Wskaźnik diodowy.

Nad wyświetlaczem µ-31 znajduje się 5 diod dwukolorowych. W trybie regularności działają one jako wskaźnik straty lub zysku. Każda z diod koloru zielonego lub czerwonego, odpowiada za 4 m przesunięcia samochodu od idealnego przejazdu.

Zielone diody oznaczają za szybko, zielone zbyt wolno. W zakresie +/- 4m , pośrodku "linijki diodowej" świecą się dwie zielone i jedna czerwona dioda.

Ekran "strata/zysk"

Gdy pojazd jadący na regularność, jedzie więcej niż 10m za szybko lub 10m za wolno, względem idealnego przejazdu, ekran wyświetlacza pokazuje wartość straty lub zysku wyrażoną w dziesiątkach metrach. W takiej sytuacji zadaniem zawodnika jest najszybciej jak można skasować stratę lub "zysk".

Na zdjęciu : strata w zakresie -10 do -19m, wskaźnik diodowy pokazuje stratę -12 do -16m.

Metromierz wyświetlacz kierowcy iTrip RC MICRO µ-31 ekran regularności strata 10m

Ekran "w czasie"

 Gdy pojazd jadący na regularność, jedzie w zakresie +/- 10m względem idealnego przejazdu, ekran wyświetlacza zmienia się. W lewej częsci ekranu pokazuje się wartość straty lub zysku wyrażoną w metrach. Z prawej strony ekranu wyświetlana jest aktualna prędkość pojadu. W takiej sytuacji zadaniem zawodnika jest precyzyjne doprowadzenie do "zer", w czym pomagają wyświetlane parametry.

Na zdjęciu : strata -1m, prędkość aktualna 41,0 km/h, wskaźnik diodowy pokazuje +/- 4 m.

 

Metromierz wyświetlacz kierowcy iTrip RC MICRO µ-31 ekran regularności w czasie

Wsparcie

Instrukcja obsługi metromierza µ-31 znajduje się na stronie Wsparcie.