Metromierze do rajdów baja i cross country

Metromierze iTrip, dzięki którym jeszcze szybciej trafisz na metę.

Metromierze posiadają precyzyjny pomiar drogi oraz funkcję trasowania azymutów. Przeznaczone są do samochodów, motocykli i quadów. Duże prędkości i walka z czasem wymagają dopasowanego metromierza. Dlatego wartości wyświetlane są jednocześnie na wyświetlaczu LCD. Nie ma potrzeby przełączania funkcji, aby widzieć wszystko. Metromierz oblicza drogę na podstawie jednego lub dwóch czujników prędkości. Pomiar jest wspomagany informacjami z systemu GPS. Metromierz potrafi obliczać odległość wyłącznie na podstawie GPS.

Metromierze baja, cross country mają funkcję „jazdy na azymut”. Pozwala ona szybko dotrzeć celu, który jest opisany kierunkiem i odległością. Podczas trasowania metromierz off road tworzy waypoint. Za pomocą poleceń na wyświetlaczu prowadzi do niego załogę pojazdu. Metromierze 4x4 to doskonała propozycja dla amatorów oraz kierowców zawodowo startujących w rajdach. Zawodnicy korzystają z nich podczas rajdu Baja Szczecinek, Baja Drawsko czy rajdu Breslau.

Nasze metromierz nie mają nic wspólnego z pojęciami: metromierz aplikacja, metromierz ios. To są urządzenia zaprojektowane od podstaw przez nas, wyprodukowane w Polsce.

 • Precyzyjny pomiar odległości.

  Metromierze iTrip zapewniają precyzyjny pomiar drogi. Metromierz może obliczać drogę na podstawie czujników prędkości lub GPS. Metromierz wyposażony w GPS może obliczać drogę automatycznie, z czujników i GPS. Obliczanie drogi z GPS lub automatycznie z czujników i GPS zapewnia dużą precyzję. Dzięki takiej pracy pomiarów nie fałszują uślizgi kół lub moment, gdy koła nie dotykają podłoża. Przy obliczaniu drogi wyłącznie z systemy GPS nie ma konieczności kalibracji metromierza.

 • Czytelne wyświetlacze

  Wyświetlacze zastosowane w metromierzach odznaczają się bardzo wysoką jasnością i czytelnością. Dzięki temu zapewniają widoczność w dzień, gdy dają o sobie znać promienie słońca. Wyświetlacze oraz przyciski metromierzy off road są podświetlane w ciemności. W zależności od modelu wykorzystujemy wyświetlacze LCD lub czerwone wyświetlacze LED. Wyświetlacze LCD osłonięte są szybą z poliwęglanu.

 • Stabilne mocowanie

  Metromierze iTrip posiadają bardzo praktyczne punkty mocujące z gwintem M4. W zależności od modelu jest ich 4 (seria lekkich metromierzy do rajdów płaskich i baja: L) lub 8 (seria hermetycznych metromierzy do rajdów baja, off road oraz cross-contry: H). W zestawie z każdym metromierzem znajdują się wsporniki montażowe oraz kpl. nierdzewnych śrub.

 • Wszystkie wartości na jednym ekranie

  Metromierze iTrip do rajdów baja i cross-country pokazują wartości na jednym ekranie. Nie musisz nic przełączać, aby zobaczyć mierzone wartości. Zwiększa to komfort użytkowania metromierza, przy jednoczesnym skupieniu się na drodze.

 • Trasowanie azymutów i współpraca z Garmin

  Gdy masz w metromierzu funkcję „jazdy na azymut”, możesz w nim trasować waypointy. Przed rajdem wprowadź do metromierza informację z „z kratek”, zawierających kurs oraz odległość do celu. Podczas rajdu na podstawie tych informacji metromierz wytrasuje waypoint i doprowadzi cię do niego. Możesz podłączyć do metromierza urządzenie Garmin. Jego ekran pokaże ci informację z metromierza na mapie.

 • Więcej o pomiarach odległości

  Precyzja pomiarów odległości to podstawowa cecha metromierza off road. Wszystkie metromierze iTrip mają możliwość podłączenia dwóch czujników prędkości. Każdy z czujników ma system wykrywania błędów. Sprawdzanie i sygnalizacja odbywa się w sposób ciągły. Czujniki możesz wykorzystać na trzy metody:

  • Metoda 1. Mierzysz drogę z wykorzystaniem jednego czujnika
  • Metoda 2. Mierzysz drogę z wykorzystaniem dwóch czujników zamontowanych na lewym i prawym kole. Metromierz oblicza drogę na podstawie sumy informacji z dwóch czujników
  • Metoda 3. Mierzysz drogę za pomocą jednego czujnika, drugi traktując jako zapasowy.

  Nieprawidłowy sygnał z czujników ma duży wpływ na pomiary. Zwróć uwagę na montaż czujnika, jego kompatybilność z metromierzem i jego jakość. Niektóre z efektów niedopasowania lub wadliwy montażu mogą być bardzo ciężkie do wykrycia podczas rajdu.

Masz pytania? Chesz wiedzieć więcej?

Chcesz zadać pytanie lub nie wiesz jaki metromierz wybrać? Napisz do nas. Każdy metromierz ma instrukcję, która opisuje jak podłączyć metromierz. Metromierze baja opinie? Wyraź je, daj nam znać !! 

Kup teraz

Kup w sklepie fabrycznym

Kod rabatowy 5% [ lasjdfhlsad ] ważny do 2020-09-30
Kup teraz
iTripcomputer L-100

Lekki metromierz z czytelnym wyświetlaczem LCD. Współpracuje z dwoma czujnikami prędkości. Może posiadać wbudowany GPS, który umożliwia obliczanie drogi bez czujników. Może mieć funkcję „trasowania azymutów”. Oblicza odległość na podstawie sygnałów z jednego lub dwóch czujników, lub wyłącznie na podstawie sygnału z systemu GPS. Obudowa metromierza nie jest hermetyczna. Może pracować z dodatkowym wyświetlaczem kierowcy. Do metromierza można podłączyć dodatkowe przyciski kasowania i korekty drogi ODO.

iTripcomputer H-100

Hermetyczny metromierz z czytelnym wyświetlaczem LCD. Posiada stalową obudowę z podwójnymi uszczelkami. Współpracuje z dwoma czujnikami prędkości. Może posiadać wbudowany GPS, który umożliwia obliczanie drogi bez czujników. Może mieć funkcję „trasowania azymutów”. Oblicza odległość na podstawie sygnałów z jednego lub dwóch czujników, lub wyłącznie na podstawie sygnału z systemu GPS. Może pracować z dodatkowym wyświetlaczem kierowcy. Do metromierza można podłączyć dodatkowe przyciski kasowania i korekty drogi ODO.

 

iTripcomputer H-101

Hermetyczny metromierz z kontrastowymi wyświetlaczami LED. Posiada stalową obudowę z podwójnymi uszczelkami. Współpracuje z dwoma czujnikami prędkości. Może posiadać wbudowany GPS, który umożliwia obliczanie drogi bez czujników. Może mieć funkcję „trasowania azymutów”. Oblicza odległość na podstawie sygnałów z jednego lub dwóch czujników, lub wyłącznie na podstawie sygnału z systemu GPS. Może pracować z dodatkowym wyświetlaczem kierowcy. Do metromierza można podłączyć dodatkowe przyciski kasowania i korekty drogi ODO. Może mierzyć czas pomiędzy PKC-ami.

Zobacz pozostałe modele

Hermetyczny metromierz z kontrastowymi wyświetlaczami LED o wysokości aż 20mm. Posiada stalową obudowę z podwójnymi uszczelkami. Współpracuje z dwoma czujnikami prędkości. Może posiadać wbudowany GPS, który umożliwia obliczanie drogi bez czujników. Może mieć funkcję „trasowania azymutów”. Oblicza odległość na podstawie sygnałów z jednego lub dwóch czujników, lub wyłącznie na podstawie sygnału z systemu GPS. Do metromierza można podłączyć dodatkowe przyciski kasowania i korekty drogi ODO.

plzh-TWcsenfrdehuitruesuk

aaa